Co udało wam się rozmnożyć ...

Dyskusje na tematy związane z rozmnażaniem naszych podoopiecznych

Moderatorzy: piotrK, sagitta

Awatar użytkownika
cyba2
Członek GSA
Imię: AGA
Kontakt:

Re: Co udało wam się rozmnożyć ...

Post autor: cyba2 » 7 lip 2010, o 21:40

blasfobias pisze:ryby wybrały takie miejsce, że artemię będę musiał podawać chyba strzykawką z wężykiem :?
Każdy prawdziwy Apistomaniak tak robi - bardzo wygodna metoda 8-)
Obrazek
---------------------------------------------------------------------------
160l - słodkie
30l - posolone

Awatar użytkownika
Santomi
Imię: Tomasz
Kontakt:

Post autor: Santomi » 14 sie 2010, o 10:38

Jak do tej pory udało mi się rozmnożyć:
- zbrojniki niebieskie,
- krewetki red cherry,
- krewetki babaulti,
Więcej rozmnożeń nie pamiętam :P
Możliwe, że jakieś żyworodne :)
Kostka
Pozdrawiam brać akwarystyczną!
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

dinek
Imię: darek

Post autor: dinek » 15 sie 2010, o 15:40

dorzucę swoje trzy grosze.akwarystyką zajmuję się od półtorej roku i jak dotąd rozmnorzyłem:
tradycyjnie żyworodne czyli-głupiki,mieczyki, molinezje.później w aqua 250l pięlęgnice zebry jednak z powodu ich nadmiernej płodności musiałem je wydać.
ostatnio po kilku nieudanych próbach udało się ze skalarami młode mają ze 6 tygodni i wilczy apetyt. kiedys wytarły się pielęgniczki kakadu,jednak samiec padł a samica sama nie zdołała upilnować maluchów,więc stały się kolacją... to na razie tyle sukcesów w mojej hodowli ;)

panchax
Imię: Kris

Post autor: panchax » 11 gru 2010, o 10:42

to ja tez dorzuce swoje osiagniecia:
- zyworodki: same sie mnozyly - gupiki, endlerki, zmienniak plamisty i wielobarwny, molinezje - kazdy dostepny gatunek, mieczyki, drobniczki.
- pierwsze ikrowe, ktore udalo sie rozmnozyc byly bojownikiki, a z innych labiryntowych to kazdy dostepny gat pretnika, gurami dwuplame i jego barwne formy, wielkopletwy wspaniale, skrzeczyk karlowaty.
- kasacze to: zalobniczki jako pierwsze , neony innesa, tetry cesarskie, tetry kerri, zwinnik jarzeniec, barwieniec czerwony i czarny, zwawik czerwienniak, miedzik obrzezony, bystrzyk czerwony, bystrzyk orantus, bystrzyk cytrynowy, bystrzyk kolumbijski,
- pielegnice : pierwsze chyba zebry, akara błękitna, akara cętkowana, akarka paskowana, skalary, palety, barwniak czerwonobrzuchy, barwniak thomasa, pielegnica multispinosa, saica, pielegniczka ramireza, żółta, kakadu, tilapia mozambijska, gębacz wielobarwny i trójbarwny, pyszczak zebra , badis blekitnopletwy (wielocierniowate).
- z sumokształtnych : zbrojnik niebieski i sum europejski
- karpiowate to: danio pręgowane i lamparcie, kardynałki, brzanki różowe, sumatry , purpurowe, zielone i brokatowe, pseudorasbora parva, welony i złote rybki, karpie(koi tez), zlote liny, tołpygi i złotą forma jazia, a nawet pstrąga tęczowego (łososiowate)
- no i teraz moje ostatnie rodzynki:
zagrzebki : rachovi beira 98, afrykańskie, eggersi red, palmquisti i foerschi (ze wszystkich już się wylękły i same składają ikrę)
propory: kap lopez, Fp.schelli, A. striatum, Ch. bitaeniatum, Fp. sjoestedti (blekitne), Fp. nigerianus(makurdi i misaje gold), Fp. walkeri, Fp. puerzli, A. punctatum, Fp. amieti, Fp. deltaensis (F1), Fp. spoorenbergi
Rachovia hummelincki,
szczupienczyki: pregowany, dagetta, playfaira, szesciopregie(F1), Ep. olbrechtsi olbrechtsi cestos river C06(ta forma od 4 lat w akwarystyce)
to chyba wszystko....

Awatar użytkownika
blasfobias
Imię: Piotr

Post autor: blasfobias » 24 sty 2011, o 18:37

Dopisuję do mojej listy Barbus titteya - Brzanka wysmukła. Na razie nie jestem w stanie określić płci malców - przy ok 1cm wszystkie wyglądają jak samice :evil:

edit 28.09.2011
5 samców i 5 samic :D. Drugie pokolenie zaczęło się mnożyć niczym gupiki :evil: Na szczęście populacje redukuje bojownik ;)
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2011, o 22:24 przez blasfobias, łącznie zmieniany 1 raz.
-213-

DangerouMike1
Imię: Damian

Post autor: DangerouMike1 » 10 lip 2011, o 22:02

MI udało się rozmnożyć Gupika pawie oczko , pielęgniczki Ramirez , kiryski Pstre , krewetki RED CHERRY

Awatar użytkownika
blasfobias
Imię: Piotr

Post autor: blasfobias » 19 gru 2011, o 21:22

Tym razem Danio margaritatus lub jak ktoś woli microrasbora galaxy. Ocalał jeden osobnik 8-) ma już 1 cm i zaczyna się wybarwiać.
-213-

Awatar użytkownika
Bastet
Członek GSA
Imię: Agnieszka
Kontakt:

Post autor: Bastet » 7 wrz 2016, o 22:02

Jarlath pisze:Krewetka Amano - drugie podejście, pierwsze spaliłem z powodu delegacji i wszystkie larwy się rozpuściły. Aktualnie jest już 25 dni po zasoleniu i larwy wybarwiły się na czerwonawy kolor. Zobaczymy jak dalej na razie tak na oko 50 szt pływa i ma się dobrze
:o Gratulować :D Jakbyś szukał zbytu daj znać ;)

U mnie oprócz żyworódek (mieczyki, molinezje, platki) rosną bojowniczęta :)

Awatar użytkownika
zielony_mintaj
Członek GSA
Imię: Paweł

Post autor: zielony_mintaj » 7 wrz 2016, o 22:04

Liczę na małe pterapogony, skoro błazenki nie chcą ikry składać... :D
pterapo1.jpg
Do not fight the macro algae, grow the macro algae.
Tom Barr

ODPOWIEDZ