[60l] morskie pytania na poczatek

Wszystko na temat morszczyzny

Moderatorzy: piotrK, sagitta

Awatar użytkownika
patryk.ruda
Członek GSA
Imię: Patryk

Re: [60l] morskie pytania na poczatek

Post autor: patryk.ruda » 26 mar 2015, o 18:31

Tak mowa o chlodzeniu wody w lecie a teraz muszę pomyśleć jak to skutecznie rozwiązać u mnie bo solniczka zabudowana ;)
Dzis zakupilem bakterie proBioS AF 10 ml zobaczymy jakie będą efekty jest dość wydajny bo na mój zbiornik powinno wystarczyć na conajmniej rok zobaczymy.

Awatar użytkownika
Yarcio
Imię: Jarek

Post autor: Yarcio » 30 mar 2015, o 21:51

Używam bakterii ProBioS od około roku i u mnie sie sprawują całkiem dobrze. Są wydajne i tanie.
Co do temperatury w akwarium, to u mnie w lato chodzi wiatraczek z targu za 20 zł, ale że mam mieszkanie gdzie wszystkie ona wychodzą na południe i o zrobieniu przeciągu w mieszkaniu mogę tylko zapomnieć dlatego tego lata zakupiłem klimatyzator przenośny ze Sharpa ( Stwierdziłem że klima w domu jest lepsza niż chłodziarka do akwa - przynajmniej wszyscy na tym skorzystamy ). Ale u mnie w zimie jest temperatura 26 stopni, a latem 27-28.
Mój słony zakątek
650 litrów w obiegu, 40 kg LR +40 kg LS,
Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal
ATI Sunpower 8x54W
Cyrkulacja Tunze 2 x 6105 + 7096 + Jebao Wp40

Petman
Imię: Piotr

Post autor: Petman » 6 kwie 2015, o 22:21

Mam takie pytanie, całkowitego laika, takie cuda jakie widać na zdjęciach akwariów morskich, np z tego wątku Mintaja: http://forum.gsa.org.pl/viewtopic.php?f ... 443#p85443 po prostu wyrastają z żywej skały czy to się kupuje i jakoś zaszczepia? Rozumiem że to są różne gatunki koralowców i gąbek, czy jeszcze jakieś inne potworki? Wiem że takie pytania mogą wzbudzać śmiech u fanów morszczyzny ale na prawdę mnie to ciekawi a gdzie pytać jeśli nie na forum?:)

Awatar użytkownika
zielony_mintaj
Członek GSA
Imię: Paweł

Post autor: zielony_mintaj » 6 kwie 2015, o 22:34

To akurat glony, i wyrastają ze skały i są do kupienia- choć zielone kulki są często traktowane jak chwasty :)
Do not fight the macro algae, grow the macro algae.
Tom Barr

ODPOWIEDZ