DIY - Do It Yourself - do morszczyzny

Wszystko na temat morszczyzny

Moderatorzy: piotrK, sagitta

Awatar użytkownika
Filavandrel
Członek GSA
Posty: 1192
Rejestracja: 10 cze 2008, o 18:07
Imię: Paweł
Lokalizacja: Zabrze

DIY - Do It Yourself - do morszczyzny

Post autor: Filavandrel » 9 lis 2008, o 13:56

Linki do kalkulatorów i projektów urządzeń wspomagających nasze akwaria

http://reefcentral.com/calc/unit.php" onclick="window.open(this.href);return false; konwerter jednostek (cale na centymetry, galony na litry itp itd)

http://reefcentral.com/calc/vol.php" onclick="window.open(this.href);return false; kalkulator pojemności akwarium (miary w calach wynik w galonach przelicz w/w kalkulatora :D)

http://reefcentral.com/calc/drain.php" onclick="window.open(this.href);return false; kalkulator średnicy otworów (drain pipe diameter) pod spływ do sumpa oraz minimalnej długości grzebienia przelewowego (linear overflow size), jedyne co należny podać to przepływ maksymalny głównej pompy obiegowej (przeliczyć na galony i podać maksymalny przepływ bez odliczania podnoszenia itp) wynik wyjdzie w calach, przeliczyć w/w kalkulatorem na centymetry i zaokrąglić (otwory do wyższej wielkości wiertła, grzebień dałem osobiście o 20% większy dla bezpieczeństwa)

http://saltaquarium.about.com/od/dyipro ... _Index.htm" onclick="window.open(this.href);return false; cała baza projektów DIY do akwarium morskiego

http://ozreef.org/diy_plans/" onclick="window.open(this.href);return false; kolejna baza projektów DIY do morskiego

http://www.dursostandpipes.com/?page_id=58" onclick="window.open(this.href);return false; czyli jak zrobić prawidłowy przelew DURSCO aby było cicho w kominie a nie przelewał się wodospad :D

http://www.reefcentral.com/forums/showt ... id=1411393" onclick="window.open(this.href);return false; DIY Wavebox Tutorial czyli jak zrobić fale w akwarium za nieduże pieniądze :)

http://www.reeftime.com/diy-reef-projec ... trap/3.htm" onclick="window.open(this.href);return false; pułapka na ryby z 2 litrowej butelki PET :D

http://www.3reef.com/forums/i-made/diy- ... 42442.html" onclick="window.open(this.href);return false; inny projekt pułapki z przezroczystego pudełka i kratki od filtra podżwirowego :)

http://www.aquariumlife.net/projects/di ... low/70.asp" onclick="window.open(this.href);return false; pudełko przelewowe (jak ktoś nie chce stosować komina i robić dziur w akwarium :D) dodatkowo spora baza projektów DIY

http://www.aquariumlife.net/projects/di ... low/74.asp" onclick="window.open(this.href);return false; Dursco do pudełka przelewowego (malutkie i bardzo zgrabne :))

http://www.aquariumlife.net/projects/di ... ow/120.asp" onclick="window.open(this.href);return false; przelew do sumpa (podobne do pudełka przelewowego) ale wykonany tylko z rurek PCV (tańsza i prostsza w budowie konstrukcja od pudełka)

http://www.3reef.com/forums/i-made/diy- ... 37711.html" onclick="window.open(this.href);return false; jak zrobić magnetyczny uchwyt do małej pompki cyrkulacyjnej :)
Coś potrzebujesz do akwarium morskiego lub słodkiego pisz na pw ;)

Awatar użytkownika
zielony_mintaj
Członek GSA
Posty: 3245
Rejestracja: 23 lis 2007, o 18:59
Imię: Paweł
Lokalizacja: Katowice

Re: DIY - Do It Yourself - do morszczyzny

Post autor: zielony_mintaj » 9 lis 2008, o 14:16

Morszczak to biolog, chemik, elektryk i Adam Słodowy w jednej osobie :mrgreen: Będzie co przeglądać ;-)
Do not fight the macro algae, grow the macro algae.
Tom Barr

Awatar użytkownika
Filavandrel
Członek GSA
Posty: 1192
Rejestracja: 10 cze 2008, o 18:07
Imię: Paweł
Lokalizacja: Zabrze

Re: DIY - Do It Yourself - do morszczyzny

Post autor: Filavandrel » 9 lis 2008, o 14:25

tak ale jak ktoś będzie potrzebował to nie musi grzebać w necie i szukać :) a jak się jakiś nowy znajdzie to nie będzie pytać jak policzyć np średnice tworu do spływu dla danego przepływu bo tu wszystko znajdzie :)
Coś potrzebujesz do akwarium morskiego lub słodkiego pisz na pw ;)

piter
Posty: 25
Rejestracja: 14 gru 2008, o 20:42
Imię: Piotr

Re: DIY - Do It Yourself - do morszczyzny

Post autor: piter » 18 paź 2009, o 22:14

Pawelku :) otworu!!, znowu piwko bylo? "policzyć np średnice tworu "

ODPOWIEDZ