Zbiorniki komercyjne w okolicach Gliwic

Ogólnie o wędkowaniu

Moderator: sagitta

straszymorda
Imię: Michał

Zbiorniki komercyjne w okolicach Gliwic

Post autor: straszymorda » 8 maja 2014, o 11:39

Ostatnio podczas zakupów w Lidlu sprawiłem sobie wędkę. Mam chęć przypomnieć sobie, jak to było kiedy za dzieciaka z ojcem kije moczyłem:)

Problem: nie mam uprawnień, ograniczony czas i chęć 'coś złowić' a nie tylko 'posiedzieć nad wodą'.

Poszukiwane rozwiązania: łowiska komercyjne w okolicy Gliwic (raczej na południe od Gliwic;)).

Mieszkam w Pilchowicach, mamy tu "Łowisko rodzinne", posiedziałem 3 godziny i w tym czasie nikt (nie tylko ja) nie miał nawet brania:/...

Wiem, ze wieś dalej (Stanica) jest podobny zbiornik, ale w tym sezonie zamknięty.

Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Akweny warte polecenia?
107 l przyjemności.

Awatar użytkownika
Emi
Administrator
Imię: Emi

Re: Zbiorniki komercyjne w okolicach Gliwic

Post autor: Emi » 8 maja 2014, o 13:00

W długi weekend byliśmy w Pilchowicach i Seboos złapał 6 ryb więc całkiem kiepsko tam nie ma ;) Jeździmy tam ze względu na plac zabaw dobry dla starszych i młodszych dzieci oraz zadaszone miejsce na grilla. Innych łowisk nie znam w okolicy więc z zaciekawieniem będę śledziła temat.
Pozdrawiam,
Emi

straszymorda
Imię: Michał

Post autor: straszymorda » 8 maja 2014, o 13:48

Emi pisze:W długi weekend byliśmy w Pilchowicach i Seboos złapał 6 ryb więc całkiem kiepsko tam nie ma ;) Jeździmy tam ze względu na plac zabaw dobry dla starszych i młodszych dzieci oraz zadaszone miejsce na grilla. Innych łowisk nie znam w okolicy więc z zaciekawieniem będę śledziła temat.
To się pewnie minęliśmy tam;)

Ja byłem ze swoją małą i zoną w czwartek późnym popołudniem, chciałem powtórkę zrobić w niedzielę, ale ze względu na brak efektów czwartkowych odpuściłem.

W sieci na jakimś forum wędkarskim znalazłem też pozytywne opinie na temat zbiornika "U Romana" w Sierakowicach (zaraz za Sośnicowicami).

A znowu przywołana Rybołówka na tym samym forum była krytykowana, ponoć kij na kiju...

Nic to, trzeba się będzie powybierać i posprawdzać.

Albo zrobić kolejne podejście do Pilchowic, mam kilometr od domu ten zbiornik to i jakieś zimne z pianką mozna machnąć jak człowiek wybierze opcję "spacer"...
107 l przyjemności.

Awatar użytkownika
Emi
Administrator
Imię: Emi

Post autor: Emi » 8 maja 2014, o 15:33

My byliśmy w piątek cały dzień od rana. Następnym razem jakbyś się wybierał to daj znać wcześniej :)
Pozdrawiam,
Emi

Awatar użytkownika
Arek104
Imię: Arek

Post autor: Arek104 » 8 maja 2014, o 17:10

W Sierakowicach dobrze się łowi. Mniejsze ryby tam biorą jak szalone. Żeby spokojnie zapalić to kij trzeba wyciągnąć z wody :P. Zdarzyło się bratu w długi weekend w ciągu popołudnia 4 karpie wyciągnąć około 2 kg.
Pozdrawiam
Arek

Awatar użytkownika
zobek
Imię: Krzysiek

Post autor: zobek » 19 maja 2014, o 11:51

W sierakowicach są dwa stawy, więc trzeba doprecyzować o który chodzi ;) Pierwszy zaraz na wjeździe (skręca się w prawo przed szkołą), drugi na wylocie z wioski (w lewo koło kapliczki.)
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Arek104

Post autor: Arek104 » 19 maja 2014, o 15:05

W Sierakowicach jest znacznie więcej stawów niż 2 :P
Chodzi o ten pierwszy koło szkoły. Kiedyś łowisko było zaraz koło smażalni teraz do wędkowania jest przeznaczony inny zbiornik kilka metrów dalej :P
Pozdrawiam
Arek

Awatar użytkownika
Seboos
Administrator
Imię: Sebastian
Kontakt:

Post autor: Seboos » 19 maja 2014, o 15:17

A jakas mapka gdzie to jest ?? (google maps)
W każdej organizacji znajdzie się jedna osoba, która wie, co jest grane. Ta osoba powinna zostać natychmiast zwolniona ;)

Awatar użytkownika
Arek104

Post autor: Arek104 » 19 maja 2014, o 20:12

wiesz co nie wiem jak zrobić żeby wstawić "aktywną" mapkę z google.Więc dam Ci prt Sc .
Jadąc od Gliwic (Ostropy) jest to za Sośnicowicami, z głównej drogi trzeba skręcić w prawo przy szkole - jest tam smażalnia ryb i łowiska.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak bym to zrobił nie jasno to pisz :P
Pozdrawiam
Arek

Awatar użytkownika
Seboos
Administrator
Imię: Sebastian
Kontakt:

Post autor: Seboos » 25 maja 2014, o 13:47

Wybieram sie dzisiaj do pilchowic na rodzinne. Bede ok 16:00 wyjezdzal z glkwic. Jaakby ktos sie chcial zabrac niech da znac 606 891 250

Wysłane z mojego Quadra 7 UltraSlim przy użyciu Tapatalka
W każdej organizacji znajdzie się jedna osoba, która wie, co jest grane. Ta osoba powinna zostać natychmiast zwolniona ;)

ODPOWIEDZ